Jak funkcjonalnie umeblować mieszkanie?

Idealnie urządzone mieszkanie to nie tylko wystrój oraz komfort, ale przede wszystkim odpowiednie rozmieszczenie mebli, a z tym jak wszyscy wiemy zawsze jest problem zwłaszcza, kiedy mamy niewielkich rozmiarów mieszkanie. Na szczęście istnieje bardzo prosty i co najważniejsze skuteczny sposób na rozwiązanie podobnych problemów.

Zalety mebli na wymiar

meble na wymiarChcąc zakupić nowe meble do mieszkania powinniśmy wcześniej porządnie przemyśleć naszą decyzję ponieważ nie ma nic gorszego niż zakup nowego i pięknego kompleciku, który nie będzie jednak pasował do naszego mieszkania. Nie chodzi tutaj o wystrój, ale o gabaryty mebli. Często bowiem zdarza się tak, że zamawiając nowe meble dopiero po ich złożeniu zauważamy, że zajmują one stanowczo zbyt dużo miejsca i tylko niepotrzebnie zagracają nam mieszkanie. Dlatego właśnie zanim zakupimy komplet mebli lub chociażby jedną szafę warto ją porządnie wymierzyć. Istnieje też inny sposób dopasowywania mebli do pomieszczeń. Jest on znacznie skuteczniejszy i co najważniejsze – dzięki niemu nie musimy rezygnować z wybranego kompletu tylko i wyłącznie przez wzgląd na jego zbyt duże rozmiary. Meble na wymiar bowiem są tworzone właśnie z myślą o małych pomieszczeniach, których nie chcemy zagracić, a jednocześnie chcemy je umeblować. Takie meble są projektowane w sposób, aby można je było dopasować nawet do tych najmniejszych pokoi oraz, aby były one oczywiście funkcjonalne ponieważ na tym również nam w końcu zależy. Osoby mieszające w blokach często zamawiają właśnie szafy na wymiar, które zamiast zajmować miejsce wykorzystują te, które trudno zagospodarować, jak na przykład wnęki w korytarzach. Dodatkowo takie szafy są wysokie od ziemi, aż po sufit, więc pozwalają na naprawdę szerokie pole do popisu względem ich zagospodarowania, na co również mamy wpływ ponieważ możemy zdecydować, czy nasza szafa ma mieć więcej półek, czy też raczej długi drążek na którym będziemy wieszać ubrania. Opcja ta pozwala nam w pełni spersonalizować naszą szafę i dzięki temu w przyszłości pomieścić w niej wszystko to, co dotychczas mieściło się w kilku szafach. 

Nie tylko osoby mieszkające w blokach decydują się na tego typu szafy. Szafy na wymiar są niezwykle pojemne i funkcjonalne i nierzadko są w stanie pomieścić ubrania całej rodziny, ale i nie tylko. W takich szafach oprócz ciuchów z całą stanowczością zmieścimy również obrusy, poszewki na kołdry, a nawet buty oraz sprzęty agd, jak żelazko bądź odkurzacz. Można zatem powiedzieć, że szafa na wymiar choć jest ogromna to tak po prawdzie zaoszczędza mnóstwo miejsca w naszym domu.