Jak dobrać kosiarkę do wielkości trawnika?

Najlepszą porą roku na zakup nowej kosiarki jest późna jesień. Ktoś zaraz zapyta – po co mi kosiarka na zimę? a tu właśnie chodzi o to, że o tej porze roku kosiarkę można kupić na najlepsze pieniądze. Wyprzedaże sięgają kilkudziesięciu procent a wszystko tylko po to, żeby pozbyć się maszyn z danego roku i zrobić miejsce na nowe maszyny na kolejny rok. Wiemy już kiedy można kupić kosiarkę najtaniej to teraz spróbujmy się zastanowić nad tym jaką kosiarkę kupić do koszenia swojego ogrodu czy działki.

Większość kosiarek spalinowych jest bezawaryjna

bezawaryjne kosiarkiZacznijmy od tego, że od odpowiedniego dobrania kosiarki zależeć będzie nasz komfort koszenia. A to jest bardzo ważne, ponieważ koszenie trawnika to czynność, którą powtarzamy regularnie przynajmniej raz w tygodniu. Jeżeli będziemy się przy tym męczyć to na pewno będzie to miało negatywny wpływ na nasze zaangażowanie w każde kolejne koszenie. Jeśli więc wybraliśmy się już do sklepu po kosiarkę to powiedzmy sprzedawcy jaką wielkość trawnika będziemy kosić. Najlepiej pokazać zdjęcie ogrodu bądź działki. Wtedy doradca w sklepie z kosiarkami będzie mógł ocenić jak bardzo skomplikowane koszenie czeka naszą nową kosiarkę. Na małe przydomowe ogródki idealne będą małe i lekkie kosiarki elektryczne. Na większą działkę i większy trawnik, ale niekoniecznie idealnie równy najlepsze będą bezawaryjne kosiarki spalinowe. W tym miejscu warto się na chwilę zatrzymać. Kosiarki spalinowe z napędem doskonale nadają się do koszenia nieurozmaiconych drzewami i krzewami powierzchni wielkości rzędu tysiąca do dwóch tysięcy metrów kwadratowych. To są takie działki do których można zastosować kosiarki spalinowe. Przy większych powierzchniach lepszy będzie już tylko spalinowy traktor kosiarka. W każdym razie kosiarki spalinowe są praktycznie bezawaryjne. Jeśli tylko odpowiednio je konserwujemy i serwisujemy to wytrzymają przez kilkanaście lat.

Jeśli do koszenia mamy coś więcej niż mały ogródek przed domem to na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie kosiarka spalinowa. Wybór jest ogromny, a większość z nich praktycznie w ogóle się nie psuje. Wystarczy kosiarkę regularnie czyścić i wymieniać w niej olej, a jeśli przestanie odpalać to trzeba wymienić świecę. Dbając o kosiarkę spalinową możemy mieć z niej pożytek przez kilkanaście lat. Poza tym taka kosiarka jest bardzo łatwa do naprawy – nawet po okresie gwarancji. A w każdym mieście jest sporo serwisów oferujących naprawę urządzeń koszących. Wystarczy raz kupić porządną kosiarkę i można jej używać przez wiele lat.