Instalacja fotowoltaiczna to darmowy prąd na lata

Jak uniezależnić się od elektrowni i mieć własny i zupełnie darmowy prąd? Taką możliwość oferuje fotowoltaika, a dokładniej instalacja stworzona z ogniw fotowoltaicznych. Produkowanie własnego prądu dzięki takiej instalacji nic nie kosztuje, bo póki co energia słoneczna jest zupełnie darmowa. Kosztuje natomiast sama instalacja, a koszty zależą jedynie od tego jak duże mamy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Najczęściej tworzy się instalacje złożone z kilkunastu ogniw dające kilka kilowatów darmowego prądu.

Najważniejszy jest dobry projekt instalacji fotowoltaicznej

instalacja fotowoltaiczna łódzkieChcąc czerpać całkowicie darmowy prąd ze słońca trzeba zdecydować się na jedną z dostępnych instalacji fotowoltaicznych. Najpopularniejszy rodzaj instalacji to taki, z którego nadwyżkę prądu przesyłamy do elektrowni, żeby później móc z tej nadwyżki skorzystać w mało nasłonecznione dni. Można też zdecydować się na instalację połączoną z domową baterią – akumulatorem – dzięki czemu prąd kumuluje się w domu a nie przesyła się go do elektrowni. W każdym przypadku najważniejszy jest projekt instalacji i odpowiednie dobranie liczby ogniw fotowoltaicznych. Każde ogniwo ma określoną wydajność w produkcji prądu. Jedno ogniwo oferuje moc około trzystu watów, więc dziesięć ogniw da moc rzędu trzech kilowatów. Przeliczaniem watów i kilowatów oraz projektowaniem instalacji zajmują się firmy, które się w tym specjalizują. Dobra instalacja fotowoltaiczna łódzkie oferowana jest przez bardzo wiele firm, ale tylko najlepsi w tej branży załatwiają wszystko kompleksowo. Bo sama instalacja to jedno, ale największą pomocą dla klientów firma może się wykazać przy pomocy w załatwieniu dofinansowania czy w podpisaniu umowy przesyłowej z elektrownią. Większość firm załatwia za klientów wszystkie formalności, a klienci nie muszą się zupełnie o nic martwić. A projekt instalacji tworzy się na podstawie dotychczasowego rocznego zużycia prądu lub zużycia prognozowanego. W słoneczne dni ogniwa muszą wyprodukować dwukrotnie więcej energii elektrycznej niż jest to potrzebne.

Fotowoltaika działa w taki sposób, że w słoneczne i jasne dni produkuje tyle prądu, żeby powstały odpowiednie zapasy na dni mniej słoneczne. Nadwyżkę prądu przesyła się do elektrowni i potem można ją wykorzystać, kiedy pogoda nie pozwala na odpowiednio wydajną produkcję. Dobra instalacja fotowoltaiczna musi zaspokoić roczne zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną. A wydajność ogniw z każdym rokiem minimalnie spada, dlatego każda instalacja montowana jest ze sporą nadwyżką produkcyjną.