Ile kosztuje osłona na kaloryfer?

Kaloryfery są nie tylko wymiennikiem ciepła, ale mogą także stanowić ozdobę wnętrza. W tym celu trzeba do nich dobrać jednak odpowiednie osłony. Przy wyborze właściwej, należy zwrócić uwage na to, by nie tłumiła ona zbytnio ciepła.

Jaką osłonę kupić na kaloryfer?

osłony na kaloryferyKaloryfery są niezbędne dla prawidłowego działania instalacji grzewczej, w domu, mieszkaniu, czy też firmie. Niestety, w szczególności w starszych mieszkaniach, kaloryfery bardzo mocno obniżają estetykę wnętrza. W szcególnsoci dotyczy to starszych kaloryferów żeberkowych, z którymi dalej można się dosyć często spotkać. Oczywiście, nie oznacza to, że jedynym rozwiązaniem takiej sytuacji będzie wymiana kaloryferów. Czasem lepszym i znacznie tańszym rozwiązaniem będą osłony na kaloryfery, które można dokupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Ich bardzo dużą zaletą jest fakt, że można je zakupić do praktycznie każdego grzejnika, niezależnie do jego typu czy tez rozmiaru. Duża liczba dystrybutorów takich maskownic, umożliwia także ich zakup na wymiar, co jest w szczególności przydatne gdy mamy grzejniki o niestandardowych rozmiarach. Jeżeli dobierzemy odpowiednią maskownicę nawet stary kaloryfer żeberkowy może stanowić bardzo atrakcyjną ozdobę wnętrza. Należy jednak pamiętać o tym, że maskownica, oprócz atrakcyjnego wyglądu, nie powinna utrudniać przepływu ciepła emitowanego przez dany kaloryfer. Bardzo często zdarza się, że źle dobrana maskownica tłumi ciepło przez co efektywność ogrzewania ulega znacznemu zmniejszeniu. Jeżeli chodzi o samą estetykę taka maskownic to można je dokupić w wielu różnych wersjach. Oprócz najprostszych metalowych maskownic, które dostępne są w różnych kolorach, można znaleźć i takie które prezentują się atrakcyjnie. Mowa tutaj na przykład o osłonach na kaloryfery wykonanych z drewna. Również sama budowa maskownicy na grzejnik może się różnic. Można znaleźć takie w postaci kratki, a także drobnej siateczki. Szczególnie te drugie bardzo skutecznie odprowadzają ciepło, przez co efektywność ogrzewania nie zmniejsza się. Bardziej zabudowane osłony na kaloryfery mogą zyskiwać bardziej praktyczne funkcje, stanowiąc na przykład swoistą półkę na książki. Oczywiście należy pamiętać aby nie wybierać całkowicie zabudowanych maskownic, znacznie utrudniających przepływ ciepła.

Większość kaloryferów, szczególnie tych starszych modeli, nie może pochwalić się zbyt atrakcyjną estetyką. Dlatego tez należy ją zwiększyć, jednocześnie upewniając się, że kaloryfer będzie dalej bezproblemowo działał. W tym celu przydać się mogą maskownice na grzejniki.