Ile kosztują rowery spinningowe?

Spinning to słowo, które wywodzi się z kolarstwa, zatem nietrudno się domyślić, iż rower spinningowy, to sprzęt stacjonarny, przeznaczony do użytku indywidualnego. Trening na takim rowerze nie tylko przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej, ale również umożliwia naprawdę efektywne spalanie kalorii – jeden, godzinny trening to utrata niemal tysiąca. 

Czy warto zakupić rower spinningowy? 

rowery spinningoweOczywiście, że tak, szczególnie jeśli jesteśmy amatorami jazdy na rowerze, a nie mamy zimą gdzie, ani jak potrenować na tradycyjnym jednośladzie. Tego typu rowery są dedykowane każdemu, niezależnie od płci oraz wieku, z wyłączeniem oczywiście małych dzieci, które mogłyby z nich spaść. Najlepsze rowery spinningowe posiadają naprawdę imponujące wyposażenie, a ich wygląd jest futurystyczny i nie przypomina rowerów spinningowych, jakie były w modzie jeszcze kilka lat temu. Dzisiejsze rowery spinningowe są wykonane z lekkich stopów aluminium, dzięki czemu są lekkie, ale zarazem bardzo wytrzymałe. Rower z łatwością i samodzielnie przeniesiemy do innego pomieszczenia, nawet jeżeli nie należymy do atletów. Używanie roweru spinningowego do częstych treningów niesie ze sobą szereg pozytywów. Nie chodzi tu tylko o wcześniej wspomniane redukowanie tkanki tłuszczowej, ale taka jazda wzmacnia kręgosłup, redukuje cellulit i rozstępy, poprawia wydolność układu krążenia i układu oddechowego, modeluje sylwetkę, wzmacnia stawy i przyczynia się do lepszej mineralizacji kości. Jeżeli jednak chcemy być uczciwi, należy wspomnieć, iż rowery spinningowe, mają jedną wadę – mianowicie nie należą do tanich. Cena niektórych modeli to nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jednak tańsze sprzęty, za kilka tysięcy też są godne uwagi. To jednak w pełni wartościowe urządzenie treningowe, które dają nam gwarancję osiągnięcia efektu, oczywiście tylko pod warunkiem, gdy trzymamy się określonego programu treningowego. Pamiętajmy też, że w każdego rodzaju ćwiczeniach fizycznych najważniejsze jest dbanie o ich regularność, to konieczne, jeśli ćwiczenia mają być efektywne. W przeciwnym razie nie liczmy na spektakularne rezultaty. 

Wielu ludzi brakuje zapału, by regularnie chodzić na siłownię i w pocie czoła tracić kilogramy oraz pracować na lepszą sylwetkę. Rozwiązaniem dla takich osób są rowery treningowe, które można zainstalować we własnym domu. Ćwiczyć możemy wtedy, kiedy się nam podoba, a w dodatku bez poczucia, że ktoś będzie nas oceniał. To my wtedy decydujemy o intensywności oraz czasie trwania treningu.