Hexagon 5.0 od Krossa dla wojowników

 

Rowerzyści, mimo że wrzuca się do jednego worka, bardzo się od siebie różnią. Są szosowcy, którzy płyną zawrotną prędkością setki kilometrów po asfalcie. Nie przeszkadzają im jadące obok samochody. Są też niedzielni rowerzyści, którzy używają rowerów miejskich, często wypożyczonych. Przejechanie piętnastu kilometrów jest dla nich nie lada wyczynem. Są również tacy, którzy wsiadają ze swoim rowerem w pociąg, by zacząć jazdę w terenie. Najlepiej jak najbardziej górzystym i bezludnym. Poza wszelkimi ścieżkami.

Kross Hexagon dla pasjonatów górskich jazd

wytrzymały kross hexagon 5.0Jazda rowerem po górach wymaga sporych umiejętności. Poza nimi jednak bardzo waży jest sprzęt, na którym jeździmy. Kross w swojej ofercie przygotował kilka modeli rowerów dla osób zabierających swoje rowery właśnie na wycieczki po górach. Jedną z ciekawych propozycji jest wytrzymały Kross Hexagon 5.0. Aby rower ten mógł być atrakcyjny cenowo, wyposażony został na bogato w najbardziej potrzebny osprzęt, reszta zaś została dobrana z niższej półki cenowej, dobrej jakościowo, ale ograniczonej do najbardziej potrzebnych funkcji. I tak wysokość skoku amortyzatora zamontowanego w tym Hexagonie to jedynie 75 mm. Z drugiej strony mamy jednak tarczowe hamulce hydrauliczne, które gwarantują niesamowitą moc hamowania. Niewymagające regulacji, wytrzymują bardzo długi czas bez konieczności choćby wymiany klocków. Napęd 24-biegowy daje możliwość szerokiego zakresu dostosowywania przełożenia, jest jednak zdecydowanie tańszy niż jego 30-biegowy odpowiednik. Czwarta odsłona Hexagona produkowana jest z ramą aluminiową i wielkością kół zarówno 27,5 cala, jak i 29 cali, co aktualnie jest trendem wśród rowerów górskich. Do tego wszystkiego zmontowane są szerokie, górskie opony z dużym bieżnikiem. Zapewniają rowerzyście przyczepność nawet na mokrej nawierzchni i stabilność nawet w głębokiej warstwie piasku. Całość waży nieznacznie więcej niż trzynaście i pół kilograma, co, jak na ten typ rowerów, jest całkiem dobrym wynikiem. Jeżeli chodzi o kolory, rama malowana jest w odcienie czerni i szarości w połączeniu albo z bielą, albo kolorem niebieskim.

Szukając roweru ze średniej półki, w całkiem niskiej cenie, warto zerknąć na serię Hexagon. Porządny osprzęt gwarantuje niezawodność roweru w warunkach terenowych i sprawia, że jazda nie jest męczarnią, tylko przyjemnością. Maszyna ta jest idealna dla osób, które nie chcą po górach jeździć w warunkach ekstremalnych, ale mimo wszystko chcą poczuć dreszczyk adrenaliny i dojechać w miejsca niedostępne dla zwykłych rowerzystów.