Fotowoltaiczne źródło prądu

Ceny prądu stale rosną, a źródła które pozwalają na produkcje prądu stale maleją. Jest to jeden z ważniejszych powodów, który determinuje nas do produkcji własnego prądu. Jeśli chcemy mniej płacić za rachunki za energię elektryczną, to wystarczy, że zainstalujemy na dachu swojego domu małą elektrownię słoneczną. W ten sposób odciążymy naszą planetę, a przede wszystkim odciążymy swój portfel. Gotówkę którą zaoszczędzimy możemy spożytkować w dużo ciekawszy sposób, niż opłata za energię elektryczną.

Fotowoltaiczna elektrownia przydomowa

fotowoltaika z BydgoszczyDziałanie instalacji fotowoltaicznej jest w rzeczywistości dużo prostsze, niż się to wydaje na pierwszy rzut oka. Fotowoltaika to nic innego jak przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną, którą możemy spożytkować w taki sposób jaki tylko chcemy i nie musimy za nią płacić. Coraz więcej osób decyduje się na instalacje fotowoltaiczne, więc nic w tym dziwnego, że fotowoltaika z Bydgoszczy rozprzestrzenia się dosłownie na cały kraj. Nowe osiedla domków jednorodzinnych są budowane w ten sposób, że dachy tych domów są skierowane w kierunku południa, aby można było tam zainstalować taką instalację. Podstawowym elementem takiej instalacji są baterie słoneczne. Baterie są montowane na dachu, absorbują one energię słoneczną. Im więcej takich paneli słonecznych znajdzie się na naszym dachu, tym więcej energii słonecznej zostanie zaabsorbowane. Energia słoneczna przepływa przez całe okablowanie instalacji aż do transformatora, który przekształca tą energię słoneczną w prąd. Od tej chwili możemy korzystać z wyprodukowanego prądu. Dobrze zamontowana instalacja fotowoltaiczna potrafi zaspokoić potrzeby energetyczne jednego gospodarstwa jednorodzinnego w siedemdziesięciu procentach porą letnią. Montaż takiej instalacji odbywa się przy pomocy uchwytów i wkrętów ze stali nierdzewnej. Dzięki temu mamy pewność, że cała instalacja trzyma się dobrze na naszym dachu i z niego nie spadnie pomimo upływu lat, ponieważ uchwyty, ani wkręty nie skorodują.

Kwota jaką musimy przeznaczyć na tego rodzaju inwestycje uzależniona jest od tego jak dużą instalację zamierzamy zamontować na swoim dachu. Jeden panel słoneczny kosztuje od czterystu do ośmiuset złotych. Im więcej takich paneli zamierzamy zamontować, tym większą kwotę musimy sobie odłożyć na taką inwestycje. Z racji tego, że jest to w stu procentach ekologiczne źródło prądu, to możemy postarać się o dofinansowanie, które pokryje większość część kwoty jaką musimy przeznaczyć na całe przedsięwzięcie.