Fotel do ogrodu i nie tylko

Współczesne aranżacje wnętrz są tak urozmaicone, że już od dawna nie ma mowy o tym, żeby dominował w nich jakiś konkretny styl. Tak naprawdę projektanci wnętrz mówić śmiało o tym, że praktycznie wszystkie chwyty są dozwolone. Dlatego każda osoba, która zamierza stworzyć w swoim domu lub mieszkaniu modne wnętrza, ma nie lada wyzwanie, żeby wybrać w jakim stylu będzie ono urządzone. Dlatego wiele osób korzysta z porad ekspertów. W ostatnim czasie projektanci wnętrz mają naprawdę pełne ręce roboty. 

Wiszący fotel w mieszkaniu

fotel wiszący kokonNiemal każdy chciałby, żeby jego dom czy mieszkanie było jak najbardziej klimatyczne i atrakcyjnie wizualnie. Oczywiście nie można przy tym zapominać o funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Wybór stylów, w jakich można urządzać wnętrza jest mnóstwo. W większości łączy się je ze sobą, uzyskując w rezultacie bardzo ciekawy efekt. Bardzo dużo osób korzysta z porad profesjonalnych projektantów. A ci w ostatnim czasie mocno upodobali sobie jasne wnętrza, zahaczające nieco o prowansalski styl. Ja również skorzystałam z porady mojej znajomej architekt wnętrz, kiedy niedawno remontowałam mieszkanie. Wygląda ono zupełnie inaczej, niż przedtem. Nabrało świeżości i pojawiło się w nim dużo ciekawych rozwiązań. Jednym z moich ulubionych mebli, które znalazły się w salonie, jest fotel wiszący kokon, z którego korzystam wtedy, kiedy chce się zrelaksować lub poczytać książkę. Do tej pory myślałam, że tego typu fotele są przeznaczone do ogrodów. Ale koleżanka uświadomiła mi, że obecnie to ja decyduje o przeznaczeniu poszczególnych mebli. A im bardziej są one nietypowe, tym ciekawiej prezentują się we wnętrzach. Kupiłam więc fotek w kształcie kokon. Jest on zawieszony na specjalnym stelażu, bardzo stabilnym, dzięki czemu można bezpiecznie się na nim usadowić. Fotel delikatnie się kołyszę, co powoduje, że ja lub mój mąż bardzo często na nim zasypiamy. Jest on na tyle duży, że można się w nim bardzo wygodnie usadowić. Wyłożyłam go miękkimi poduszkami, żeby było wygodniej. 

Niektóre meble mają różne zastosowania. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Za namową mojej koleżanki, która jest projektantką wnętrz, wstawiłam do wyremontowanego salonu wiszący fotel, który standardowo jest dedykowany do ogrodów. Sprawdza się on w moim mieszkaniu znakomicie. Jest bardzo wygodny, przez co lubimy czytać w nim książki, a lekkie kołysanie sprzyja popołudniowym drzemkom. Fotel ten idealnie pasuje do koncepcji całego wnętrza, które jest urządzone w jasnych kolorach.