Fachowa renowacja lakieru samochodowego

Żeby lakier błyszczał jak z salonu, a nawet jeszcze bardziej, jest konieczna korekta lakieru. Żadne woski nie dadzą takiego samego efektu. Cały proces uznawany jest za trudny, jednak taki nie jest. Jest to proces pracochłonny. Korekta lakieru to trwały zabieg, którego efekt (przy odpowiednim konserwowaniu) utrzymuje się przez kilka lat. Nie od dziś wiadomo, że jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na wygląd i wartość pojazdu jest to, w jakim stanie jest jego wierzchnia podłoga.

Profesjonalne polerowanie lakieru samochodowego

fachowa renowacja lakieru w gdańskuPo latach, a czasem nawet po kilku miesiącach użytkowania samochodu, stan jego lakieru wyraźnie odbiega od doskonałości. Jest to spowodowane podatnością nowego lakieru na uszkodzenia oraz nieodpowiednia pielęgnacja. Na rynku usług samochodowych możemy znaleźć ogromną liczbę zakładów, które wykonują usługi lakiernicze. Bez wątpienia, najprostszym rozwiązaniem jest zlecenie renowacji lakieru. Lakier samochodowy składa się z trzech warstw – podkładu, lakieru bazowego i lakieru bezbarwnego. Każda z tych warstw spełnia określone zadanie. Podkład tworzy odpowiednie podłoże pod lakier bazowy, który nadaje pojazdowi właściwy kolor. Celem lakieru bezbarwnego jest ochrona i zabezpieczenie lakieru bazowego przed uszkodzeniem czy szkodliwymi działaniami warunków atmosferycznych. Fachowa renowacja lakieru w Gdańsku to ścieranie fragmentów lakieru bezbarwnego, które zawierają rysy i uszkodzenia. Dzięki takiemu zabiegowi lakier odzyskuje idealny stan, niesamowicie się błyszczy, a kolor jest wyrazisty i ożywiony. Aby sprawdzić, czy polerowanie zostało wykonane poprawnie należy przeprowadzić inspekcję. W tym celu spryskujemy lakier środkiem odtłuszczającym i przecieramy do ściereczką. Jeśli efekt okaże się satysfakcjonujący, możemy przystąpić do końcowego mycia auta przy użyciu specjalnych szamponów odtłuszczających lub innych preparatów usuwających nadmiar pasty. Żeby utrwalić efekt, warto na sam koniec woskować auto, nałożyć powłokę ceramiczną lub kwarcową. Pomoże to zabezpieczyć je przed kolejnymi uszkodzeniami oraz działaniem warunków zewnętrznych.

Współcześnie coraz większą uwagę przykłada się do wyglądu przedmiotów, które posiadamy. Jest to sygnał dla innych, czy potrafimy dbać o naszą własność, a tym samym –  czy jesteśmy odpowiedzialnymi osobami i właścicielami auta. Zadbane wygląd i wypolerowany lakier podwyższają wartość auta. Podobnie z pojazdami – błyszczące auto jest wizytówką jako właścicieli, warto więc zatroszczyć się o jak najbardziej efektowny jego wygląd.