Elegancka i solidna podłoga

Praktyczne panele winylowe click stają się coraz popularniejsze na rynku projektowania wnętrz. Dzięki swoim licznym zaletom winyl z systemem zatrzaskowym zaskarbia sobie zaufanie największych krytyków i zdobi podłoże w wielu pomieszczeniach o rozmaitych funkcjach.

Jakie są zalety paneli winylowych?

solidny panel winylowy na klikParkiet i płytki kamienne są wypróbowanymi i sprawdzonymi wykładzinami podłogowymi, a przekonanie o ich jakości utrzymuje się od lat. Z biegiem czasu jednak zauważalnych jest coraz więcej wad w klasycznych podłogach. Podczas gdy parkiet jest bardzo pracochłonny w utrzymaniu, nadepnięcie na kamienne płytki powoduje gęsią skórkę, istnieje podłoga, która umiejętnie eliminuje te niedoskonałości: panele winylowe click. Ta elastyczna wykładzina podłogowa oferuje wygląd parkietu i płytek, ale nie powiela ich słabości. Dzięki ciągłym badaniom w dziedzinie podłóg winylowych, właściwości techniczne winylu są zawsze doskonalone. Jeśli szukasz podłogi, z którą nie musisz iść na kompromis, najlepszym wyborem jest elegancki i solidny panel winylowy na klik. Układanie winylu click jest łatwiejsze niż w przypadku innych pokryć podłogowych. Deski układa się w systemie zatrzaskowym, jak układankę, co jest potwierdzane przez dźwięk kliknięcia. Większość producentów ma swoje własne „ząbki” click, ale instalacja zawsze działa na tej samej zasadzie. Zazwyczaj deskę zatrzaskuje się z leżącą już deską pod kątem 45°. Delikatnie stukając młotkiem gumowym, winyl utworzy gładką, solidną powierzchnię. Niektóre podłogi winylowe z systemem zatrzaskowym mają tzw. system drop-down. Podłoga z tym wariantem click może być układana całkowicie bez pomocy narzędzi. Deski można łączyć ze sobą zarówno na krótszym boku szerokości, jak i na długich bokach. W tym celu wystarczy wcisnąć odpowiednią deskę poziomo w dół. Szybka i bezpieczna instalacja oferuje również osobom mało doświadczonym w instalacji podłóg możliwość osiągnięcia równomiernego efektu końcowego. Podłoga winylowa z systemem zatrzasków gwarantuje szybkie i bezpieczne układanie wykładziny podłogowej, jak u profesjonalistów. Spadające przedmioty często pozostawiają nieatrakcyjne ślady. W przypadku płytek łatwo o takie zniszczenia. Natomiast zadrapania na nietanich parkietach z pewnością nie są przyjemnym widokiem do oglądania. Z podłogą winylową click nie musisz się już martwić o uszkodzenia spowodowane ścieraniem i zarysowaniami. Gruba warstwa ochronna chroni wystrój przed nieatrakcyjnymi uszkodzeniami. Rezultatem jest konsekwentnie piękna powierzchnia, która wygląda jak nowa i nieskazitelna nawet po latach użytkowania.

W pomieszczeniach intensywnie użytkowanych łatwo o rażące ślady zużycia. W przypadku paneli winylowych click, który może być również stosowany w miejscach o dużym natężeniu ruchu, bez strachu o ślady zużycia, ze względu na jego ogromną trwałość. Klasa użyteczności podłogi winylowej pokazuje, czy ta podłoga jest odpowiednia do danego obciążenia, czy też nie. Wytrzymała wykładzina podłogowa może być dowolnie wybierana w zależności od możliwego obciążenia i zapewnia piękny wygląd podłogi w dłuższej perspektywie czasowej.