Dziecko może czytać nawet po angielsku

Dzieci mają niezwykle plastyczne umysły i trzeba stale pracować nad tym, by mogły one przez cały czas się rozwijać. Młodzi ludzie mają znacznie większe zdolności do zapamiętywania i uczenia się nowych rzeczy. Jeśli wykorzystamy kilkanaście pierwszych lat życia, na pewno będziemy mogli znacznie lepiej zrozumieć cały otaczający nas świat. Mniej więcej do piętnastego roku życia po prostu najłatwiej możemy zwiększać iloraz inteligencji. Kluczowe tutaj jednak jest wyrobienie odpowiednich metod pracy nad sobą, już na samym początku przygody z nauką. Warto pomóc wtedy dziecku na przykład za pomocą wspólnej pracy z różnymi książeczkami. Na pewno kiedyś nasza pociecha nam za to podziękuje.

Nauka czytania może być bardzo przyjemna

czytaj z albikiemKażdy rodzic jest dumny, gdy widzi jak jego dziecko świetnie radzi sobie w szkole. Nie trzeba w dodatku bardzo się napracować, żeby osiągnąć zadowalające nas efekty. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jak istotny jest sposób uczenia się. Powinniśmy pomagać dziecku, by mogło ono osiągnąć maksymalny efekt, przy minimalnym wysiłku. Seria czytaj z albikiem bardzo nam się przyda, jeśli będziemy chcieli właśnie w taki sposób zacząć pracować z dzieckiem. Rozpoczęcie przygody z takimi książeczkami jest możliwe nawet z maluchami, które jeszcze nie poszły do przedszkola. Jest tak głównie dlatego, że dziecko nie musi jeszcze nawet samodzielnie czytać, żeby zrozumieć, co jest napisane na kartkach. Każda strona książek z serii zawiera czytelną ilustrację i niewiele tekstu. Tym, co wyróżnia albika od innych serii książek dla dzieci jest jego interaktywność. Napisy w książce zostaną odczytane dzięki temu, że do zestawu jest załączone specjalne pióro. Wystarczy przytknąć je do odpowiedniej strony, a dziecko usłyszy lektora odczytującego tekst. Jest to niesamowite, gdyż dzięki temu możemy oswajać nasze pociechy z nowoczesną technologią, a nie musimy od razu dawać im telefonu do gier. Literatura koniecznie powinna być najpierw prezentowana dziecku, żeby nabrało ono trochę ogłady. Z pewnością każdy rodzic będzie zadowolony z pomocy naukowych tego typu.

Nauka ojczystego języka oraz języków obcych są dzisiaj niezwykle istotne i dziecko już na początku swojej edukacji powinno się zajmować tymi zagadnieniami. Możemy bardzo ułatwić im uczenie się dzięki odpowiednim książeczkom, do których głos podkładają native speakerzy. Kto wie? Może w ten sposób sami nauczymy się lepiej języka, a jak pojedziemy z dzieckiem na wakacje za granicę, to wszyscy będziemy potrafili porozmawiać po angielsku? To bardzo miła perspektywa.