Drogocenne właściwości masła shea

Wydobywany olej z drzewa Masłosz Parka przetwarzany jest w masło shea znane również pod nazwą masła karite. Ten produkt ma formę twardego masła o delikatnie beżowym odcieniu, które przybiera formę płynnego oleju po rozgrzaniu w dłoniach. Shea to rewelacyjny produkt naturalnego pochodzenia, który nie jest jedynie wykorzystywany w kosmetyce, gdyż fenomenalnie spisuje się w naszej kuchni jako zamiennik zwykłego oleju rzepakowego do smażenia bądź jako dodatek do sałatek. Warto zapoznać się z tym produktem, gdyż jest bardzo cenny.

Intrygujące właściwości shea

ekologiczne masło sheaMimo iż wielu z nas wie, że masło karite możemy wykorzystywać przy gotowaniu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na cenne właściwości jakie niesie użytkowanie shea w kosmetyce. Ekologiczne masło shea stosowane jest do różnego rodzaju produktów pielęgnacyjnych w ramach dbania o skórę naszego ciała, włosów bądź twarzy. Pewnie wielu z nas będzie zastanawiać się dlaczego to masło jest tak popularne i skąd tak silne właściwości kosmetyczne. To wszystko za sprawą doskonałych właściwości regeneracyjnych i odżywiających, dzięki czemu rany i uszkodzenia skóry w bardzo szybki sposób się goją. To bogactwo witamin z grupy A oraz E, które przyczyniają się do opóźniania procesów starzenia skóry, a także jej ochrony przed wolnymi rodnikami. Nie można również zapomnieć o właściwościach zabezpieczających naszą skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak mróz, słońce czy wiatr. Dla kogo jest masło shea? Można powiedzieć, iż dla każdego, jednak jak każdy produkt naturalnego pochodzenia musimy zwrócić uwagę na to czy nas nie uczula, dlatego przed pierwszymi zastosowaniami poleca się zrobić próbę uczuleniową. Pamiętajmy, że masło nierafinowane jest najlepszym wyborem, gdyż w procesie rafinacji traci ono wiele swoich cennych właściwości, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na naszą skórę. Warto zainteresować się naturalną pielęgnacją w oparciu o masło shea jako dodatek kosmetyków albo czyste masło na naszą skórę. To bardzo dobra opcja pielęgnacyjna. 

Wybierając kosmetyki warto zwrócić uwagę na te z dodatkiem masła shea, a nawet masło shea w czystej postaci. Najważniejsze jest to, aby było ono nierafinowane, aby utrzymało ono jak najwięcej swoich właściwości, antyoksydantów oraz witamin, gdyż w procesie rafinacji traci ono wiele. Masło karite pomoże nam odżywić skórę twarzy, a także ciała oraz sprawi, iż nasze włosy będą piękne i lśniące. Pamiętajmy, iż naturalna pielęgnacja to bardzo deobry wybór dla każdego z nas.