Dobre kosmetyki dla koni

Na półkach w sklepach jeździeckich nie brakuje specjalistycznych preparatów dla konia na każdą okazję. Jednak nie zawsze trzeba od razu robić wielkie zakupy i tworzyć zwierzęciu osobną półkę z kosmetykami. Koń to bardzo piękne stworzenie, które potrafi być oddanym i lojalnym przyjacielem. Zwierzęta lubią być czyste, dlatego produkty do pielęgnacji skóry, sierści, kopyt i nóg powinny być na stanie każdej stajni.

Jak wybrać kosmetyk dla konia?

bezpieczne kosmetyki dla koniaDo mycia konia najbardziej polecane są szampony w płynie i suche szampony, dzięki którym sierść będzie się ładnie błyszczeć. Zwrócimy uwagę na to, aby bezpieczne kosmetyki dla konia nie powodowały alergii i usuwały pasożyty. Na rynku dostępne są produkty, które działają kojąco i uwalniają od świądu. Jest to przydatne, gdy koń cierpi na podrażnienia spowodowane przez egzemę lub owady. Z naszej szafki z kosmetykami dla konia odpowiednia będzie oliwka dla dzieci. Oliwkę można stosować na co dzień, jeśli koń ma wysuszoną przez słońce skórę chrap. Od święta, czyli podczas zawodów, można zastosować ją do nabłyszczania pysków, które podczas konkursów będą się o wiele estetyczniej prezentować. Krem z filtrem będzie idealny dla koni siwych lub ze zmianami na pysku, które borykają się w lecie z poparzeniami słonecznymi na pysku. Najczęściej podrażnione są chrapy, dlatego w lecie warto się zaopatrzyć w krem z filtrem co najmniej 50 SPF. Niepozorny kosmetyk, jakim jest talk sprawdzi się, gdy po upraniu letnie derki zaczynają się elektryzować. Mokre chusteczki dla dzieci, nawilżające bez zapachu przydadzą się do szybkiego ,,odkurzenia” konia przed sesją lub zawodami. Jedwab w płynie ułatwia rozczesywanie splątanych kosmyków, nadaje im niepowtarzalny blask i naprawia strukturę włosa. Wazelina kosmetyczna doskonale natłuszcza i odżywia wysuszony naskórek. Wokół niego tworzy warstwę ochronną, o jest nieocenioną pomocą przy leczeniu otarć, np. od popręgu. Przy tym jest neutralna dla skóry.

Kopyta konia stanowią o jego kondycji i zdrowiu. Powinniśmy też zadbać nie tylko o czystość kopyt, ale też o nawilżenie rogu kopytowego. Pod wpływem intensywnych treningów, kopyta narażone są na uszkodzenia, dlatego istotne jest codzienne dbanie o ich pielęgnację i czystość. W tym celu warto stosować oleje do kopyt, dzięki którym kopyta stają się elastyczne i odporne na pęknięcia. Oleje do kopyt są bogate w składniki odżywcze oraz balsamy wzmacniające kopyto. Kupując kosmetyki do kopyt wybierajmy te antybakteryjne i antygrzybiczne o tłustej konsystencji.