Do środka rehabilitacyjnego nad morze

To interesująca propozycja dla tych, którzy mają problemy zdrowotne. Jeśli wasze kłopoty się przedłużają i chcecie pozbyć się dolegliwości, warto skorzystać z oferty ośrodka rehabilitacyjnego. Znajdziecie w nim specjalistów, którzy pomogą wam wrócić do zdrowia, a przynajmniej poprawią waszą kondycję. Specjalistyczne ośrodki zajmują się dolegliwościami układów ruchu, krążenia, oddechowego, mowy czy słuchu, a także wieloma innymi zaburzeniami. Co ciekawe, na wyjazd możecie nawet dostać dofinansowanie.

Nad morzem rehabilitację połącz z wakacjami

rehabilitacja nad morzemW zależności od problemów zdrowotnych dofinansowanie możecie uzyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych albo z ZUS czy NFZ. Trzeba oczywiście spełnić odpowiednie warunki. Można również zdecydować się na rehabilitację pełnopłatną, a możliwości jest bardzo wiele. Mnóstwo ośrodków proponuje zabiegi lecznicze. Gdzie pojechać? Z pewnością interesującą opcją jest wybrzeże. Tym bardziej że rehabilitacja nad morzem może być połączona z wakacjami i odpoczynkiem. Nie dotyczy to tylko okresu letniego. Jesienny wyjazd nad morze także jest polecany ze względu na sporą ilość jodu, który znajduje się wówczas w powietrzu. Ten pierwiastek ma wpływ na odporność, tarczycę czy prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Czyste powietrze w wielu miejscowościach, które mają status uzdrowisk, także jest czynnikiem, który przyciąga kuracjuszy. To zdrowe dla układu oddechowego, ale w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych zajmują się także problemami z narządami ruchu czy z sercem. Rehabilitacja nad morzem jest korzystna także ze względów społecznych. Lato to sezon wakacyjny, w czasie którego można skorzystać z możliwości spędzenia czasu na plaży, poznania wielu nowych osób, uczestnictwa w wycieczkach czy zwiedzania. W wielu miejscach atrakcji jest co niemiara i w chwilach wolnych od ćwiczeń oraz zabiegów spokojnie można z nich skorzystać. Co więcej, same ośrodki proponują udział w wielu aktywnościach. Kompleksy często znajdują się w cichych miejscach, co gwarantuje spokój pensjonariuszom.

Wybierając wyjazd nad morze, można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli odpoczynek i kąpiele słoneczne dzielić z zabiegami rehabilitacyjnymi. Z pewnością ćwiczenia w pięknym otoczeniu, czy to lasu, czy morza, wykonuje się z większą przyjemnością. Poza plażowaniem i rehabilitacją można skorzystać z dodatkowych atrakcji, jak wieczory taneczne, ogniska i grille, baseny w ośrodkach, wycieczki czy rejsy statkiem. Poza tym oczywiście spacery czy przejażdżki rowerowe po pięknej okolicy.