Dekoracja ściany za pomocą cegły

W obliczu bogactwa materiałów w sklepach z artykułami dekoracyjnymi, obecnie decyzja o sposobie zaaranżowania ścian w naszym domu czy mieszkaniu, na pewno nie jest łatwa. Możemy zatrzymać się na rozwiązaniach tradycyjnych, a więc ozdobić ściany za pomocą kolorowych farb czy tapet, ale możemy także sięgnąć po inne rozwiązania, takie jak nowoczesne panele ścienne niemające wiele wspólnego z dawną boazerią czy też cegiełki ścienne. Jeśli więc chcesz by Twoja ściana nabrała wyjątkowego charakteru, warto przemyśleć, która opcja sprawi, że osiągniesz zadziwiający efekt.

Jak stworzyć kompozycję z białych cegieł ściennych

cegła na ścianę białaJeśli twoim ostatecznym wyborem dekoracji stała się cegła na ścianę biała lub szara, warto zastanowić jak wkomponować ją w całe pomieszczenie. Jest to dekoracja dość ciężka i charakterystyczna, dlatego warto by pozostałe ściany zachwycały swoją lekkością. Dobrym wyborem będzie na przykład jasna farba. Ściana ozdobiona cegłą powinna być ścianą frontową, taką, która rzuca się w oczy jako pierwsza po wejściu do pomieszczenia. Dzięki temu każdy, kto wejdzie zauważy ją i będzie mógł docenić jej urok. Jeśli chcemy więc wykorzystać cegłę w sypialni, najlepsza będzie ściana na której mamy wezgłowie łózka. Jeśli wybierzemy ku temu salon, wybierzmy centralne jego miejsce, takie jak telewizor czy kominek i tam skomponujmy ścianę z dekoracyjnych cegieł. Warto postarać się, by cegła położona była w sposób dokładny i profesjonalny, złe jej ułożenie bowiem może powodować, że pomieszczenie nie nabierze takiego wyglądu jakbyśmy chcieli. Warto zastanowić się także nad kolorem wypełnienia fug pomiędzy cegiełkami tak, by dopełniały one wyjątkowego charakteru kompozycji. Jeśli nigdy tego nie robiliśmy, można pomyśleć nad zaangażowaniem do pomocy profesjonalisty. Nie jest to bowiem dekoracji tania, a z niewielką pomocą, dobrze ułożona, może nam służyć przez długie lata i niezmiennie zachwycać swoim nietypowym wyglądem.

Jeśli rozważasz zmianę wystroju wnętrz, lub właśnie urządzasz nowe mieszkanie czy dom, warto przemyśleć sposób w jaki chcesz urządzić swoje ściany. Często pięknym, a zarazem wyjątkowym sposobem dekoracji jest położenie cegły dekoracyjnej, które sprawi, że pomieszczenie nabierze niezwykłego charakteru. Nie zapominajmy jednak o wadze prawidłowego zastosowania tej dekoracji i położenia jej w sposób profesjonalny. Inaczej bowiem może ona zepsuć wrażenie pięknego wnętrza i sprawić, że patrząc na ścianę nie będziemy czuli satysfakcji z dokonanej zmiany. Jeśli jednak mamy odrobinę wyobraźni i chęci do stworzenia ciekawej kompozycji wykorzystując do tego cegłę ścienną, warto pójść za tym pomysłem i zrealizować swoje marzenia o wyjątkowym wnętrzu.