Czym jest ozonowanie?

Jest wiele nowoczesnych metod odkażania powierzchni. Jedną z nich jest bez wątpienia ozonowanie. Jest to zabieg, który polega na użyciu generatora ozonu. Gazu, który ma niesamowicie silne działanie utleniające, oznacza to, że ma działanie aseptyczne, biobójcze i odkażające. Jest to zabieg szybki i bezpieczny dla ludzkiego zdrowia, a przeprowadzany systematycznie jest wyjątkowo skuteczny. 

Krakowscy specjaliści od ozonowania 

ozonowanie w KrakowieW naszych domach, mieszkaniach, czy nawet samochodach, żyją mikroorganizmy, które mogą wywoływać alergie, pogarszać nasze samopoczucie, powodować bezsenność oraz obniżać naszą odporność. Z racji, że są to zagrożenia niewidzialne dla naszych oczu, bagatelizujemy je. Jednak warto być bardziej świadomym i wiedzieć, że naszymi niechcianymi lokatorami jest tyle szkodliwych mikroorganizmów, że zagrożenie jest bardzo realne. Wolne rodniki, alergeny, bakterie, wirusy, cząsteczki smogu – to tylko niektóre z nich. Higienicznie czyste powietrze w naszym domu, jest szczególnie potrzebne, jeśli alergikiem jest ktoś z domowników lub my sami. Warto też pomyśleć o ozonowaniu, gdy mamy w domu małe dzieci. Dla nich, czyste i zdrowe powietrze jest na wagę złota, szczególnie w dużych miastach. Ozonowanie jest nie tylko metodą w stu procentach skuteczną, ale też tanią. Przeciętny czas ozonowania to sześćdziesiąt minut, a koszt to niecałe dwieście złotych. Ozonowanie w Krakowie to usługa skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak też biznesowych. Bowiem można ozonować nie tylko mieszkania, czy domy, ale również powierzchnie biurowe, hale i magazyny. Obok chlorowania, które jest jedną z najbardziej niebezpiecznych metod odkażania, ozonowanie jest najbardziej skuteczne, a przy tym bezpieczne. Po dwudziestu minutach od skończenia zabiegu, ozon rozpada się do postaci tlenu i traci właściwości odkażające. Ozonowanie jest stosunkowo nową i jeszcze niezbyt popularną metodą, jednakże patrząc na tendencje, jakie są na rynku, w niedalekiej przyszłości jego popularność znacznie wzrośnie. Tak też było w innych krajach Unii Europejskiej i nie ma podstaw uważać, iż u nas będzie inaczej.

Ozonowanie to metoda, którą zdecydowanie warto polecić każdemu, kto dba o czystość powietrza we własnym domu. Zresztą jeśli idzie o czystość, to nie tylko o tu chodzi, ale również o fakt, że jest ono wolne od wszelkich mikrozagrożeń. Poza eliminowaniem niekorzystnych czynników, ozonowanie usuwa wszelkie, niepożądane zapachy. Głównie mamy tu na myśli te odzwierzęce i pochodzące z dymu tytoniowego.