Czy warto zamówić długopis z grawerem?

Wśród wielu gadżetów, jakie często dostaję, znajdują się długopisy. Przedmioty te dołączane są do różnego rodzaju materiałów promocyjnych lub stanowią prezent od znajomych. Jestem nauczycielką, więc nic dziwnego, że zawsze powtarzam — narzędzi do pisania nigdy za wiele. Uczniowie, ich rodzice, a także moi bliscy często obdarowują mnie takimi drobnymi gadżetami. Oczywiście przyjmuję je tylko okazjonalnie i to pod warunkiem, że nie są to markowe drogie towary. Muszę jednak przyznać, że zawsze cieszą mnie takie niespodzianki i uznaję je za oznakę odniesionych sukcesów.

Co wygrawerować na długopisie?

metalowe długopisy grawerowane laseremJak już wspomniałam, często otrzymuję długopisy z grawerunkiem. Muszę jednak także dodać, że podobny prezent sam wielokrotnie zamawiałam. Ostatnio obdarowałam długopisem moją przyjaciółkę, która właśnie obroniła pracę doktorską. Zakupiłam piękny, markowy przedmiot, a następnie zapłaciłam za umieszczenie na nim sentencji, której treść była związana z sytuacją, w jakiej znajdowała się akurat moja znajoma. Zawsze powtarzam, że nie liczy się kwotą, jaką wydany na prezent, ale sam gest i pomysł. Długopisy przeważnie są tanimi przedmiotami i nawet jeśli zapłacimy za wyrycie na nich jakiegoś wyrazu, to dalej taki zakup nie będzie drogim pomysłem. Najczęściej moi uczniowie płacą niewielkie pieniądze za metalowe długopisy grawerowane laserem. Takie przedmioty kosztują zazwyczaj mniej niż dziesięć złotych, choć oczywiście wiele zależy od tego, ile sztuk chcemy zamówić i czy chodzi o markowe przedmioty. Podobnych gadżetów mam w domu na tyle dużo, że postanowiłam zacząć je kolekcjonować. Ponieważ należę jednak do osób niezwykle oszczędnych, to zanim odłożę długopis do pamiątkowej skrzynki, wypisuję cały jego wkład. Cieszę się zawsze z posiadania spersonalizowanych przedmiotów, ponieważ dzięki temu ich nie tracę, a nawet jeśli mi się to zdarzy, to zazwyczaj szybko udaje mi się odnaleźć zgubę. Grawerunki, jakie znajdują się na moich narzędziach do pisania, są bardzo różne. Często są to słowa uznania, proste sentencje lub daty i nazwy ważnych wydarzeń. Osobiście najbardziej lubię te przedmioty, które mają upamiętnić jakąś konkretną chwilę, gdyż przypominają mi o upływie lat oraz tym, co już przeżyłam.

Grawerowanie wszelkich przedmiotów uważam za bardzo dobry pomysł. Przeważnie w taki sposób pragniemy zatrzymać chwilę, upamiętnić ją w szczególny sposób. Spersonalizowane prezenty zawsze stanowią miły gest, a jeśli mają dodatkowo wartość użytkową, to możemy być pewni, że zadowolą obdarowywaną osobę. Sama zawsze cieszę się, kiedy otrzymuję długopis, na którym laserowo wygrawerowano jakiś napis.