Czy warto hodować ten wymagający gatunek?

Królewska odmiana konopii indyjskich o charakterystycznym, ostrym i nieco pikantnym smaku gwarantującym wspaniałe efekty. Wielokrotnie nagradzana, przez wielu uważana za królową konopii i absolutnie najlepszy gatunek, jaki kiedykolwiek rósł na naszej planecie.Wywodząca się z Holandii, ale mająca swoje korzenie zdecydowanie dalej niż centralna Europa. Odmiana, o której dziś mowa, to prawdziwa gwiazda wsród konopii indyjskich, dla wielu osób święty graal i gatunek idealny. Mowa oczywiście o Amnesia Haze.

Cechy charakterystyczne Amnesia Haze

nasiona amnesia hazeZapewne niewielu z was wie, ale Amnesia Haze to najpopularniejszy gatunek konopii indyjskiej wybierany w holenderskich coffee shopach. To gatunek owiany legendą, dający niezapomniane doznania. Jaka zatem naprawdę jest legendarna Amnesia? Przede wszystkim to hybryda Sativy i Indici, pochodząca z Holandii. W jej genotypie znajdziemy DNA wskazujące na to, że jej przodkowie pochodzili z Tajwanu, Laosu czy Jamajki. Nasiona Amnesia Haze są niewielkie, natomiast posiadają one ogromny potencjał. Rośliny potrafią osiągnąć raptem 120 centymetrów wysokości, jednakże są bardzo efektywne, w efekcie czego z jednego metra kwadratowego możemy uzyskać nawet do 600 gram plonów! Oczywiście wymaga to idealnych warunków, które nie są łatwe do osiągnięcia. Amnesia wymaga ogromnej ilości nasłonecznienia oraz długich, ciepłych dni. Do pełnej dojrzałości potrzebuje około 12 tygodni, co sprawia, że zdecydowanie nie jest to odmiana dla cierpliwych. Jest ona wymagająca dla hodowców także biorąc pod uwagę fakt, że nie jest odporna na pleśń. Należy być więc bardzo ostrożnym na ilośc wody, której używamy do podlewania oraz przestrzegać perfekcyjnej cyrkulacji powietrza. Jeśli jednak uda się zebrać obfite oraz zdrowe plony, Amnesia zadba o wspaniałe wrażenia z palenia. Dzięki wysokiej zawartości THC, efekty są silnie euforyczne oraz psychoaktywne. Z racji, że jest to hybryda, po intensywnych doznaniach doświadczymy wspaniałego wyciszenia i ukojenia, szczególnie jeśli zaspokoimy nieco podwyższony apetyt.

Amnesia Haze to bardzo wymagający gatunek. Ze względu na wysoka zawartość THC nie jest on polecany początkującym. Jest on także bardzo trudny w hodowli, dlatego wiele growerów ma z nim problemy. Jednakże, jeśli uda pokonać się przeciwności i trudności natury, ilość oraz jakość plonów powinna zadowolić każdego. Wybrana najpopularniejszą odmiana konopii w holenderskich coffee shopach, jest gwarancją niezapomnianych doznań, wbrew nieco mylącej, strasznej nazwie