Czy w sklepie online znajdziesz dobrą dętkę rowerową?

W środku opony roweru zwykle znajduje się dętka. Jest to element, który wypełnia się powietrzem, aby umożliwić jazdę. Dętka musi pasować do opony, aby uniknąć nadmiernego rozciągnięcia, lub innych wypadków, które mogą powodować przebicia. Materiał dętki musi być odpowiedni do stylu jazdy.

Wybór dętki rowerowej

dętka rowerowa w sklepie onlinePonieważ dętki są rozciągliwe, nadają się do różnych rozmiarów opon rowerowych. Zaleca się jednak wybór pasującej do opony rowerowej zarówno o szerokości jak i średnicy. Zapewnia to optymalne ciśnienie w oponach i wydłuża jej żywotność. Dętka rowerowa w sklepie online jest łatwa do znalezienia. Występuje wielu producentów oferujących w swojej dystrybucji dętki dostosowane do różnych stylów jazdy i rodzajów rowerów. Większość dętek wykonuje się z gumy butylowej. Jest to bardzo elastyczny materiał, a przy tym dobrze trzyma powietrze. Same dętki mają niewielki wpływ na opory toczenia, ale im bardziej są elastyczne, tym lepiej. Większość producentów używa gumy butylowej. Większość dętek lateksowych jest lżejszych niż wersje butylowe. Zapewniają również wysoki poziom ochrony przed przebiciem. Wynika to z talku na zewnątrz lateksowych rur. Proszek zapobiega przywieraniu dętki do opony, umożliwiając jej odkształcenie podczas poruszania. Ich wysoki poziom elastyczności również obniża opór toczenia. Jednak dętki lateksowe nie mogą wchodzić w kontakt z olejem lub smarem i powinny być przechowywane z dala od bezpośredniego światła słonecznego i wyższych temperatur. Największą wadą lateksu jest szybka utrata powietrza, co oznacza, że ​​ciśnienie w rurach należy sprawdzać przed każdą jazdą. Trzecie, stosunkowo nieznane, rowerowe dętki są wykonane z termoplastu. Największą jest to, że są one wykonane z materiału kompozytowego zamiast z gumy. Dętki termoplastyczne są bardziej elastyczne i wytrzymałe niż inne materiały stosowane do tych elementów i zapewniają najlepszy poziom ochrony przed przebiciem. Nadają się też do recyklingu i są wyjątkowo lekkie. Istotnym elementem przy wyborze dętki jest długość zaworów, aby można je było zastosować w profilach głębokich felg. Jeśli masz felgi o głębokim przekroju, upewnij się, że zawór jest wystarczająco długi, aby przejść przez otwór obręczy i nadal pozostawia wystarczającą ilość trzonu zaworu, aby napompować koło.

Ceny dętek w sklepach online są bardzo rozbieżne w zależności od jakości materiału, sposobu wykonania oraz popularności i renomy producenta. Nie należy dać się jednak zwariować. Do normalnej jazdy rowerowej wystarczą dętki ze średniej półki. Jeśli jednak uprawia się jazdę rowerową wyczynowo, należy rozważyć zakup lepszej dętki dla dłużej żywotności i własnego bezpieczeństwa.