Czosnkowy olej dla gołębi

Zakładanie hodowli gołębi nie jest jednym z najbardziej popularnych zajęć, jednak mimo to wiele osób to robi. Warto jednak wiedzieć, iż gołębie to stworzenia, o które trzeba dbać poprzez odpowiednie karmienie i podawanie czystej wody. Jak się jednak okazuje niejednokrotnie w okresie lęgowym, pierzenia, wylotów sezonowych czy długodystansowych gołębie potrzebują dodatkowego wsparcia. Mowa tutaj o witaminach i minerałach, a także innych składnikach odżywczych, które najlepsze są w postaci oleju czosnkowego dodawanego do pokarmu.

Olej z czosnku wsparciem dla gołębi

olej z czosnku dla gołębiJeśli chcemy, aby nasze gołębie cechowały się zdrowym wyglądem, długim życiem oraz siłą witalną musimy o nie prawidłowo zadbać. W tym wszystkim ważne nie są tylko żywienie i podawanie czystej wody. To również dostarczanie wszelkich minerałów niezbędnych ptactwu do przeżycia. Doskonałym wyborem jest olej z czosnku dla gołębi, który powinno podawać się przynajmniej trzy razy w tygodniu do paszy. Dzięki temu uzupełnimy komplet witamin takich jak witaminy z grupy B, A, C, E oraz PP. Bardzo ważne są w tym również minerały jak fosfor, żelazo, magnez, wapno oraz selen. Poza nimi czosnek zawiera w sobie błonnik, związki siarkowe, cukry, flawinoidy czy flawony. Taki kompleks odżywczy zapewni zwierzęciu dużo sił witalnych na czas lęgowy, pierzenia czy lotu. Czosnek to doskonały naturalny lek. Wpływa na poprawną pracę układu oddechowego gołębia, minimalizuje ryzyko infekcji czy pasożytów w ciele ptaka, jak również stabilizuje florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Dzięki temu produktowi gołąb jest silniejszy, a przy tym jego skrzydła oaz mięśnie lepiej funkcjonują. To również poprawa dotycząca lepszego wchłaniania się związków odżywczych z jedzenia. W związku z tym warto zadbać o dodawanie czosnku do pokarmu ptaka. Pamiętajmy jednak, aby dobrać wielkość dawki do wieku naszej hodowli, gdyż młode gołębie będą potrzebować o połowę mniejszą dawkę. W ten sposób nabiorą masy tłuszczowej do większego wysiłku.

Bardzo ważne przy gołębiach wystawowych, lęgowych oraz latających dalekodystansowo jest to, aby zadbać o ich odpowiednie wyżywienie bogate w witaminy i minerały. Dlatego warto zainteresować się olejem z czosnku, który kryje w sobie bardzo ciekawe właściwości. Nie tylko nasze hodowlane ptaki będą silniejsze, ale również zdrowsze i mniej podatne na różnego rodzaju infekcje oraz pasożyty. Czosnek to doskonały naturalny lek polecany od bardzo dawna na różnego rodzaju dolegliwości oraz odporność. Dobierzmy do tego dawkę.