Coraz popularniejsze nowoczesne płatności bezgotówkowe

Jak pokazują statystyki prowadzone przez ekonomistów zdecydowana większość Polaków płaci obecnie bezgotówkowo. Trzeba przy tym nawiązać do trwającej pandemii koronawirusa, która zdecydowanie przyśpieszyła proces przechodzenia na płacenie bezgotówkowe. Namawiano nas do tego, żeby płacić w sklepach kartą, bo jest to bardziej higieniczne niż płacenie pieniędzmi, które przecież wędrują z rąk do rąk. Pandemia miała wpływ na to, że coraz więcej osób starszych zaczęło płacić kartą, ale młodzi ludzie płacą w tej sposób już od dawna.

Jak możemy zapłacić w terminalu płatniczym?

terminal płatniczy bez abonamentuMożna powiedzieć, że zapłacić kartą potrafi każdy, kto tylko ją posiada i w odpowiedni sposób ją aktywował. Ale nowoczesne terminale płatnicze umożliwiają płacenie nie tylko plastikową kartą debetową lub kredytową. Skorzystanie z innych sposobów płacenia bezgotówkowego musi być umożliwione przez bank, w którym mamy konto. Jednym z najczęściej używanych sposobów jest płacenie kartą w telefonie poprzez przyłożenie do terminala swojego smartfona. Najpierw trzeba w aplikacji bankowej uruchomić sobie właśnie taką funkcjonalność. To bardzo wygodne, bo nie trzeba nosić przy sobie portfela, a przecież telefon zawsze mamy przy sobie. Z wykorzystaniem telefonu możemy też zapłacić kodem, który generujemy w bankowej aplikacji. Do płatności bezgotówkowej możemy również wykorzystać inteligentny zegarek, jeśli tylko go posiadamy. Jednak żaden z powyższych sposobów płacenia nie przyda nam się wówczas, gdy w punkcie handlowym nie będzie terminala. Na szczęście każda firma może wziąć dzisiaj terminal płatniczy bez abonamentu i umożliwić swoim klientom płacenie kartami i innymi nowoczesnymi sposobami. Ofertę terminala bez abonamentu ma jeden z największych polskich operatorów płatności bezgotówkowych. Co więcej – można wybrać sobie terminal mobilny, z którym można pojechać do klienta. To najlepszy wybór dla tych, którzy swoje usługi wykonują u klienta. Prawda jest taka, że dzisiaj sklep czy punkt usługowy, w którym nie można zapłacić kartą nie ma racji bytu.

Nawet osoby po siedemdziesiątym roku życia płacą częściej kartą niż gotówką. Przekonaliśmy się do tej bezpiecznej metody płatności w trakcie pandemii. Młodsi wykorzystują jeszcze inne sposoby płacenia, ale najważniejsze jest to, żeby można było w ten sposób w ogóle zapłacić w danym sklepie czy punkcie usługowym. Na szczęście niektórzy operatorzy płatności bezgotówkowych oferują terminale mobilne, które zwolnione są z opłaty abonamentowej. A to zawsze kilkadziesiąt złotych miesięcznie w kieszeni.