Co trzeba wiedzieć o filamentach?

Filament do drukarki 3D jest jednym z najważniejszych materiałów, które należy wziąć pod uwagę. Niektóre inne materiały do ​​drukowania obejmują tworzywa sztuczne, poliuretan, włókno metalowe, włókno szklane i inne. Ale filament do drukarki jest zwykle najważniejszy. Filament do drukarki 3D jest wykonany z różnych materiałów, takich jak poliamid, akrylonitryl-butadien-styren (ABS), laminaty, szpule i wiele innych.

Jak znaleźć dobry filament?

tani filament fiberlogyDla każdego rodzaju filamentu, który mamy, musimy znać jego właściwości. Wybierając filament, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki. Niektóre aspekty, które należy wziąć pod uwagę to: Wysokie temperatury – im wyższa temperatura filamentu, tym lepiej będzie on działał. Wysokie temperatury wpływają również na jakość filamentu. Usunięcie filamentu byłoby trudniejsze, a na końcu filamentu mogą pojawić się niepotrzebne części, które nie będą pasować do maszyny. Tekstura żarnika może również decydować o jego wydajności. Większa faktura filamentu oznacza, że ​​jest on bardziej trwały, ponieważ nie łatwo się łamie, a to jest również dobre dla środowiska. Słaba konsystencja filamentu wpływa również na jego działanie. Filament musi być wystarczająco twardy, aby mógł utrzymać kształt, a jeśli będzie zbyt twardy, wydruki nie będą dobrze. Filament do drukarki powinien być w stanie wytrzymać wysokie temperatury. Dzieje się tak, aby mógł poradzić sobie z ciepłem z gorącego złoża, aby nie wypalił wydruku, a drugi koniec filamentu nie stopił się. Należy rozważyć wszystkie te czynniki, aby znaleźć tani filament fiberlogy, który najlepiej pasuje do drukarki. Wymienione powyżej czynniki są ważne, ponieważ mogą znacznie wpłynąć na działanie filamentu. Chociaż jest to dobra ogólna praktyka, stosowanie filamentu do drukarki 3D jest szczególnie przydatne podczas przechodzenia między materiałami o różnych temperaturach drukowania lub kolorach. Wszystko sprowadza się do materiałów fosforyzujących zmieszanych z bazą PLA lub ABS. Dzięki tym dodanym materiałom świecące w ciemności włókno drukarki 3D może pochłaniać, a następnie emitować fotony, które są jakby drobnymi cząstkami światła. Dlatego twoje wydruki będą świecić dopiero po umieszczeniu w świetle – muszą zgromadzić energię, zanim ją uwolnią.

Włókna stosowane w druku 3D to tworzywa termoplastyczne, które są tworzywami sztucznymi (inaczej polimerami), które raczej topią się niż palą po podgrzaniu, mogą być kształtowane i formowane oraz zestalają się po schłodzeniu. Chociaż większość drukarek 3D ma jedną wytłaczarkę, istnieją modele z podwójną wytłaczarką, które mogą drukować obiekt w różnych kolorach lub z różnymi rodzajami filamentów.