Co rozważyć przy zakupie kotła gazowego?

Jeśli zdecydujesz się na zakup kondensacyjnego kotła gazowego, poszukaj niektórych z tych kluczowych cech, takich jak uprawnienia do ulg podatkowych lub dotacji, ocena AFUE na poziomie 94-96%, wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej lub aluminium-magnez-krzem z żebrami śrubowymi w celu zwiększenia wydajność i zapobiegają korozji. 

Czy warto zainwestować w kocioł gazowy?

kotły gazowePowinien mieć wentylator modulujący, który dostarcza powietrze/gaz. Jego palenisko wykorzystuje powietrze z zewnątrz kotłowni. Kocioł powinien być również bardzo cichy, z minimalną emisją i łatwy w obsłudze. Najlepiej szukaj modelu, który maksymalizuje spalanie z mechanizmem skierowanym w dół. Musisz uzyskać co najmniej dwuletnią gwarancję. Poszukaj kotła z pieczęcią Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Mechanicznych, aby zapewnić spełnienie wszystkich norm bezpieczeństwa. Cena dobrego kondensacyjnego kotła gazowego wynosi około 2900 zł plus koszt instalacji. Jest to opłacalna inwestycja, ponieważ możesz łatwo zwrócić się w ciągu zaledwie kilku krótkich lat i obniżyć koszty paliwa nawet o 20% rocznie. Możesz być uprawniony do niektórych rabatów od firm energetycznych w Twojej okolicy. Możesz zdecydować się na kocioł opalany gazem lub spalanie pulsacyjne. Oba wykorzystują szczelny dopływ powietrza do spalania przez rurę wlotową i bezpośredni odpowietrznik. Kotły pulsacyjne nie wymagają palników, ale wytwarzają więcej hałasu. Chociaż gazowy kocioł kondensacyjny może kosztować więcej, może działać dłużej, jeśli jest prawidłowo zainstalowany i konserwowany. Możesz wybrać model na podłodze lub na ścianie. Ale co najważniejsze, upewnij się, że Twój wykonawca jest należycie akredytowany i zatwierdzony przez producenta do instalacji Twojego gazowego kotła kondensacyjnego; kotły gazowe mogą być używane w domu lub firmie do dostarczania rozwiązań grzewczych i ciepłej wody. To gadżet, który dostarcza ciepło do rur w ścianach i sufitach w budynku mieszkalnym lub komercyjnym. Serwis kotła gazowego może być elektryczny lub gazowy. Kiedy właściciel domu zamierza kupić kocioł gazowy, powinien rozważyć zakup w zależności od wielkości domu. 

Kupno dużego bojlera gazowego do małego domu oznacza, że ​​zużycie energii będzie wysokie, a rachunki za gaz wzrosną. Ocenę sprawności kotła należy wziąć pod uwagę przy zakupie kotła, ponieważ będzie to określać wysokość rachunku za gaz. Wyższa wydajność oznacza mniejsze zużycie gazu. Dostawca usług gazowych może ocenić przestrzeń wymaganą do zainstalowania kotła. Pomiędzy sprzętem a ścianą powinna być wystarczająca przestrzeń.