Chciałam odbyć warsztaty z fotografii dziecięcej

Od dłuższego czasu zajmuje się fotografowaniem. Już jako nastolatka spędzałam długie godziny z nosem w obiektywie i fotografowałam, co tylko się dało. W końcu zrobiłam kilka kursów, zdobyłam certyfikaty i zaczęłam pracować jako fotograf na uroczystościach rodzinnych. Ostatnio zauważyłam, że wiele osób pyta się o sesje dziecięce. Nigdy takich sesji nie wykonywałam i kiedy spróbowałam tego zadania, szybko przekonałam się, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda. Stwierdziłam, że musze odbyć kurs z tego zakresu.

Zapisałam się na polecane warsztaty z fotografii dziecięcej

polecane warsztaty fotograficzne dziecięceZależało mi na tym, aby odbyć warsztaty na których odbywają się nie tylko zajęcia teoretyczne, ale także praktyczne. Fotografia dziecięca nie jest prosta i najważniejsza jest praktyka. Chciałam wykonać kilkanaście ujęć pod okiem profesjonalistów, żeby mieć próbkę moich prac do zaproponowania klientom. Na jednym  portali społecznościowych zadałam na grupie dla fotografów pytanie o polecane warsztaty fotograficzne dziecięce. Od razu dostałam wiele informacji. Ludzie w większości wrzucali w odpowiedzi na moje pytanie linki do różnych warsztatów na które można się było zapisać i które odbywały się w mojej miejscowości w najbliższym czasie. Program jednym z nich bardzo mi się spodobał. Były to trzydniowe warsztaty fotograficzne, których termin mi odpowiadał. Ich cena była bardzo przystępna, należało mieć tylko ze sobą własny sprzęt fotograficzny. Z tym akurat nie miałam problemu. Zauważyłam, że zostały już ostatnie wolne miejsca, dlatego nie zwlekałam już dłużej i od razu się zapisałam. Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Warsztaty okazały się bardzo ciekawie poprowadzone. Pierwszego dnia uczyliśmy się teorii, tego jak fotografować dzieci, aby korzystnie wychodziły na zdjęciach i jak sobie poradzić z tym, że są bardzo ruchliwe i nie chcą współpracować. Drugi i trzeci dzień upłynął na zajęciach praktycznych. Byłam bardzo zadowolona z tych zajęć ponieważ odbywały się w małych, kilkuosobowych grupach.

Dzięki temu każdy z uczestników mógł liczyć na indywidualną pomoc i podpowiedzi instruktora. Warsztaty były prowadzone przez doświadczonych fotografów, którzy mieli dla nas dużo cennych wskazówek i cennych porad nie tylko na temat fotografii dziecięcej, ale też każdej innej. Na zakończenie każdy z uczestników kursu dostał imienny certyfikat. Teraz czuję się już gotowa do tego, aby podejmować się zrobienia sesji zdjęciowej dzieciom. Jestem bardzo zadowolona z tego powodu.