Buty z wkładkami żelowymi

Jeśli dużo chodzisz, a to powoduje Twój ból kolan, stóp lub łydek powinieneś zainwestować we wkładki do butów. Są one wykonane ze specjalnego żelu, który amortyzuje wszystkie Twoje kroki, nawet jeśli nawierzchnia po której chodzisz nie jest najlepsza. Tego typu wkładki naprawdę pomagają i zalecają je nawet ortopedzi. Trzeba jednak wiedzieć, jakie wkładki dopasować do swojego obuwia. Chodzi o to, aby były one wystarczająco twarde. Są wkładki, które twardnieją dopiero z czasem do takiego stopnia, jaki jest wymagany.

Wybór wkładki żelowej

Wkładki żelowe do butówWiadomo, że każda wkładka może mieć inny rozmiar. Musisz zwracać na to uwagę, jeśli chcesz mieć wygodne buty. Wkładki żelowe powinny być w jak największym stopniu dopasowane do buta, ale nie mogą być za duże, ponieważ chodzenie może być przez to utrudnione. Wkładki żelowe do butów mają różną twardość. Nie chodzi tylko o twardość całej wkładki, lecz jest to również ważne. Liczy się jeszcze twardość poszczególnych fragmentów każdej wkładki. Są ludzie, którzy na przykład mają jedną nogę o jakiś centymetr krótszą od drugiej. W takim przypadku wkładka od strony tej krótszej nogi powinna być odrobinę twardsza. Dzięki temu naprawdę nie będzie kłopotów z poruszaniem się. Jeszcze inne wkładki do butów kupują sportowcy. Są one dość twarde, ale mają żelową powłokę. To dzięki niej nie mają problemu ze stawami, a także układem krwionośnym. Nie tworzą im się na nogach żylaki. Takie wkładki polecane są przez trenerów, którzy mają praktyczną oraz teoretyczną wiedzę związaną ze sportem. Wszyscy, którzy są zainteresowani takimi wkładkami powinni udać się do sklepów ortopedycznych. Często można je nabyć również w aptekach, a nawet supermarketach. Zakup wkładki najlepiej jest omówić z fizjoterapeutą, który powinien znać się na takich rzeczach. Wkładki mają różną grubość, od pół centymetra, nawet do dwóch. Dzięki nim naprawdę wygodniej jest chodzić. Wystarczają one na jakieś dwa, a czasami nawet trzy lata. To naprawdę bardzo długi czas.

Posiadając taką wkładkę nie będziesz miał problemu z tym, aby zadbać o swoje nogi, a także komfort. Jak widzisz, takie wkładki nadają się doskonale do noszenia w czasie uprawiania aktywności fizycznych, ale także podczas codziennych zajęć. Warto jest zastanowić się nad tym, aby kupić sobie takie wkładki. Nie będzie problemu z niczym, jeśli chodzi o korzystanie z nich. Warto jest zastanowić się nad zakupem takich wkładek do wszystkich par butów, jakie posiadasz lub z jakich korzystasz najczęściej. To najlepsze rozwiązanie.