Budowa wiaty garażowej

Tańszą alternatywą dla garażu na samochód jest wiata. W każdym biurze architektonicznym lub w internecie można zakupić gotowy projekt wiaty. W przypadku budowy wiaty na jedno auto nie trzeba mieć żadnych pozwoleń na budowę. Wiata świetnie sprawdzi się w przypadku wąskiej, niewielkiej działki. Jest to lekka konstrukcja, która pomoże rozwiązać problem z parkowaniem.

Zalety wiaty garażowej

wiata garażowaMoże być dostawiona do boku budynku. Tak budowla nie wymaga fundamentów. Do zbudowania wiaty wystarczy jedynie drewno i pokrycie dachowe. Podłoże wystarczy utwardzić lub zabetonować. W najprostszy sposób wiata garażowa może powstać z bali drewna i poliwęglanu jako pokrycie dachu. Podczas budowy domu można od razu zaplanować stworzenie takiej wiaty i w takim przypadku powinna znajdować się na obu budowlach taka sama blacha. Najczęściej taka budowla posiada ażurowe ściany. Drewniane bale należy wbetonować w glebę. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu surowego drewna, w tym celu warto użyć impregnatu do drewna. Przed montażem drewno powinny być minimum raz zaimpregnowane. Konstrukcja drewniana jest łatwa w montażu, można zamówić gotową konstrukcję z elementami stalowymi. Możemy zdecydować się na bardziej awansowany projekt. Połączenie wiaty z miejscem do rekreacji dobrze się sprawdzi w przypadku działki letniskowej. Wiatę garażową można przeobrazić w budynek gospodarczy, montując bramę. Taka budowla jest bardzo estetyczna, może stanowić element dekoracyjny w ogrodzie. Poza drewnem do budowy wiaty możemy również wybrać elementy metalowe. Zabudowana metalowa wiaty dobrze się sprawdza u posiadaczy aut z silnikiem diesla, którzy w niskich temperaturach mają problem z odpaleniem silnika. Stalową wiatę garażową można stworzyć na indywidualne zamówienie. Taką budowlę można w łatwy sposób rozbudować. Stalowe wiaty sprawdzą się nie tylko do przechowywania aut, warto również wykorzystać je do zabezpieczenia maszyn rolniczych. Montaż takiej budowli zajmuje tylko kilka godzin. Wiaty stalowe sprawdzą się na małych, jak i dużych przestrzeniach. Konstrukcje stalowe cechuje stabilność, wytrzymałość na warunki pogodowe.

Wokół wiaty można zasadzić rośliny pnące, które pięknie ozdobią tego typu budowlę. Inną opcją, aby ochronić auto przed deszczem, śniegiem jest wiata aluminiowa pokryta poliwęglanem. Są to jedne z najbardziej odpornych materiałów budowlanych, oporne na rdze. Odpowiednia wymiar wiaty zapewnia komfortowy wjazd. Tego rodzaju wiaty można spotkać często przed szpitalem, jako podjazd dla karetek.