Bezpieczne wiaty dla palących

Wśród pracowników zatrudnianych przez nasze firmy znajdują się osoby o zróżnicowanych poglądach i upodobaniach. Bardzo często mają one również różne przyzwyczajenia i uzależnienia, z którymi jako pracodawcy możemy walczyć, ale nie zawsze okaże się to skuteczne. Najczęściej jest tak, np. w przypadku palenia naszych pracowników. Wszelkiego typu zakazy najczęściej są łamane w przestrzeniach, gdzie dym tytoniowy nie jest wskazany. Lepiej więc skorzystać z innego rozwiązania.

Wykonanie wiat dla palących

wiaty dla palącychJednym z rozwiązań, jakie możemy wykorzystać, kiedy chcemy ograniczyć palenie naszych pracowników w konkretnych przestrzeniach, jest wyznaczenie miejsca, gdzie mogą oni to robić, bez żadnych konsekwencji. Najczęściej miejsce tego typu wyznaczamy na zewnątrz, dzięki czemu dym tytoniowy w żaden sposób nie będzie przenikać do zamkniętej przestrzeni zakładu pracy. Ze względu na fakt, iż pogoda w naszym klimacie jest dość zmienna, warto zapewnić pracownikom komfortowe warunki podczas przerwy, by w momencie, gdy będzie padało, nie szukali oni innych miejsc, w których mogliby palić. Z tego też powodu bardzo przydatnymi konstrukcjami, w które warto zainwestować, z całą pewnością są wiaty dla palących. Są to proste konstrukcje realizowane najczęściej przy wykorzystaniu metalu i tworzyw sztucznych, które mogą ochronić przed oddziaływaniem silnego wiatru czy też opadów atmosferycznych. Oczywiście, w sprzedaży znajdziemy wiaty cechujące się dość zróżnicowanymi rozmiarami, dzięki czemu każdorazowo możemy dopasować produkt, który będzie się najlepiej sprawdzać w naszym przypadku. Dopasowanie powinno odbywać się w oparciu o to, ile osób jednocześnie będzie chciało potencjalnie korzystać z wiaty – warto wziąć pod uwagę to, ile osób jednocześnie może przebywać na przerwie w naszej firmie. Na pewno cenne będzie też uwzględnienie wielkości przestrzeni, jaką dysponujemy, jeśli chodzi o ustawianie wiaty przed siedzibą firmy. Oczywiście, najczęściej musimy uwzględnić również budżet, jakim dysponujemy na ten zakup.

Co ważne, wszystkie wiaty, które projektowane są z myślą o osobach palących, charakteryzują się dość stabilnymi i bezpiecznymi konstrukcjami, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że oddziaływanie czynników zewnętrznych, w tym również atmosferycznych, będzie miało jakikolwiek niekorzystny wpływ na nie. Na polskim rynku znajdziemy szereg różnych firm realizujących wiaty, warto na pewno zapoznać się z propozycjami i ofertami, porównać je, a następnie skorzystać z możliwości zakupu.