Automatyka do bramy skrzydłowej

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego automatu do bramy, ponieważ będzie to miało wpływ na funkcjonowanie, a także komfort użytkowania przez właściciela. W tym krótkim artykule dowiesz się, jakie są najważniejsze elementy, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem odpowiedniego zestawu do bramy. Pozwoli to uniknąć wielu problemów, które związane są z zakupem nieodpowiedniego automatu do bramy skrzydłowej i problemami wynikającymi z użytkowania.

Jak wybrać odpowiedni napęd do bramy?

napędy do bram z PruszkowaPrzede wszystkim zanim zdecydujemy się na zakup napędu do bramy to powinniśmy dokładnie określić długość skrzydła. Jest to najważniejszy i najłatwiejszy do zmierzenia parametr, który możemy zlokalizować samodzielnie. Zazwyczaj jest tak, że gdy decydujemy się na wybór odpowiedniego napędu do bramy skrzydłowej to w karcie katalogowej podana jest dokładna informacja dotycząca maksymalnej długości skrzydła, jaką jest w stanie obsłużyć dane siłownik do bramy. Dlatego musimy zwrócić szczególną uwagę i nie wybierać siłowników, które są przystosowane do małych bram, gdy nasza brama jest bardzo długa i bardzo szeroka. Dodatkowo powinniśmy sprawdzić, jaki jest rodzaj wypełnienia konstrukcji skrzydła, ponieważ te w pełni zabudowane blachą oraz dodatkowym wypełnieniem będą znacznie bardziej odporne na silne podmuchy wiatru. Żeby uniknąć problemów z funkcjonowaniem powinniśmy zainstalować wysokiej klasy napędy do bram z Pruszkowa. Kolejnym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę jest ciężar skrzydła bramy. Tutaj oczywiście możemy swoje zapytanie zwrócić do firmy, która wykonywała bramę, ponieważ producent powinien dokładnie znać ciężar skrzydła. Każdy napęd ma określony ciężar, jaki może obsługiwać i dlatego powinniśmy montować siłowniki w bramach z dodatkowym zapasem wynoszącym około 25% ciężaru. W ten sposób będziemy mieli pewność, że siłownik, który zamontujemy będzie służył nam przez bardzo długi okres czasu. Bardzo ważnym parametrem, który musimy wziąć również pod uwagę jest intensywność użytkowania. Zupełnie inny siłownik wybierzemy do przydomowej bramy a zupełnie inny do bramy wjazdowej w firmie.

We wspólnotach mieszkaniowych, a także na parkingach brama otwiera się ponad 100 razy dziennie i dlatego musimy tam zainstalować siłownik, który będzie w szybkim tempie zamykał i otwierał bramę. Musimy również zwrócić uwagę na trudność montażu, ponieważ czasami samodzielnie lepiej się tym nie zajmować. Zdecydowanie lepiej jest nazwać fachowców, którzy doskonale znają się na swojej pracy i zgodnie z wytycznymi producenta zamontują nam automat do komfortowego i bezawaryjnego użytkowania.