Automatyczne otwieranie bram garażowych dwuskrzydłowych

Podczas porannego maratonu przygotowawczego do pracy z reguły mamy mało energii i chętnie poleżelibyśmy chociaż z godzinkę dłużej w naszych łóżkach. Niestety praca nie poczeka i musimy wykonać ten nieprzyjemny rytuał. Wstawanie, poranna toaleta, śniadanie i w końcu otwieramy garaż i wyjeżdżamy do pracy. Na pewno nie jeden dałby wiele, aby usprawnić ten cały ciąg zdarzeń.

Wykorzystanie napędu do bramy garażowej dwuskrzydłowej

napędy do bram garażowych dwuskrzydłowychNa pewno nie da się usprawnić wszystkich elementów porannej pobudki, ale przynajmniej ten ostatni związany z otwieraniem garażu na pewno. W końcu jak każde urządzenie mechaniczne, jaką bez wątpienia jest brama garażowa, możemy je zautomatyzować. Automatyczne systemy otwierania bram występują także w bramach do posesji i dla dwuskrzydłowych bram garażowych występuje kopia tego systemu. Podobnie jak w bramach zewnętrznych napędy do bram garażowych dwuskrzydłowych wykorzystują do swojego działania dwa siłowniki oparte nas rubach o napędzie elektrycznym. Każdy z tych siłowników połączony jest ze skrzydłem bramy za pomocą dostosowanych uchwytów, a całe sterowanie prowadzone jest przewodami od siłownika do centralnej jednostki sterującej. W tym środkowym punkcie są skupione wszystkie elementy elektrycznego sterowania osprzętem, którymi zarządza centralny sterownik. Sygnały wysyłane z pilota do tej jednostki są przetwarzane i następuje otwarcie i zamknięcie skrzydeł bramy. Możliwa jest także funkcja otwarcia jednego skrzydła w celu wejścia do garażu bez konieczności wyjazdu samochodem. Może to być wykorzystane zamiast dodatkowych drzwi do garażu. Do głównego systemu można podłączyć inne jednostki osprzętu takie jak pomarańczowy kogut ostrzegający podczas otwierania i zamykania bramy, a także czujniki podczerwieni chroniące przed przygnieceniem przez bramę osób, które znajda się akurat w jej pobliżu. Jako opcja dostępne jest też dodatkowe zasilanie w formie baterii, które zadziała w momencie wyłączenia dopływu prądu do urządzenia i dokończy proces otwierania i zamykania bez niego. Można tak z reguły zrobić kilka razy zanim bateria się wyczerpie.

Gotowe systemy napędów do bram garażowych można kupić jako zintegrowany zestaw lub pojedyncze elementy, gdybyśmy chcieli zastosować własne rozwiązania. Ważne jest aby korzystać z certyfikowanych urządzeń, które posiadają odpowiednie świadectwa potwierdzające ich bezpieczeństwo. Jeśli chcemy uniknąć przygniecenia przez bramę z powodu jej nieprawidłowego działania powinniśmy uważać na ten aspekt i nie dać sobie wcisnąć urządzeń bez tego.