Atuty dobrych desek do prasowania

Widzisz stos ubrań do prasowania, w tym koszule męskie, lniane materiały i tiulowe spódniczki córki i już na sam widok tego czujesz niechęć do wielogodzinnej czynności prasowania. Jestem przekonana, że wiele z pań domu potwierdzi powyższe. Jednak ostatecznie i tak nie jest to w naszym, kobiecym stylu, aby wypuścić na światło dzienne męża czy dzieci w zmiętych ubraniach.

Jak ułatwić sobie prasowanie?

szerokie deski do prasowania - sklep internetowyOczywiście dobre żelazko to podstawa sukcesu. Parokrotnie miałam jednak już sytuację, gdy prasując na cito, to właśnie deska do prasowania wcale nie ułatwiła mi pracy, a wręcz ją spowolniła. Niestabilna konstrukcja spowodowała, że miałam wrażenie, iż wraz z ów deską przemieszczam się po całej powierzchni salonu. Chybotała się pod każdym mocniejszym naciskiem stopy żelazka. Dodatkowo nie miała wielostopniowej regulacji wysokości, co przy moim dość wysokim wzroście, wymuszało męczącą przez dłuższy czas pozycję dla mojego ciała. Blat był relatywnie wąski, więc za jednym sunięciem stopy żelazka po materiale, tylko mała jego powierzchnia była uprasowana, musiałam co nóż przesuwać tkaninę. Może to i szczegóły, ale gdy działamy pod presją czasu i chcemy sprawnie wykonać czynność, wcale nie pozostały one bez znaczenia.Warto więc zainwestować w dobrą powierzchnie prasowalniczą.Obecny rynek daje nam duży wybór, popularne są szerokie deski do prasowania – sklep internetowy to pierwsze, wstępne źródło do zapoznania się z ofertą.Jeśli blat deski będzie szerszy to naprawdę przy dużych gabarytowo połaciach prasowanego materiału odczujemy znaczną różnicę. Dodatkowo sama konstrukcja jest istotna, niech będzie mocniejsza i stabilna, dodatkowo antypoślizgowa, aby nie przesuwała się po szkliwionej glazurze, polerowanej posadzce czy panelowej podłodze. Pamiętajmy również o dokładnym zmierzeniu deski i miejsca przeznaczonego w domu na jej schowanie, aby nie było zaskoczenia, że nie mieści się w skrytce gospodarczej.Z samej chociażby ciekawości warto zapoznać się z deskami aktywnymi, elektrycznymi, które oferują szeroki wachlarz funkcji:wyrzut pary, podgrzewanie, odparowywanie, zasysanie, możliwości wentylacyjne itp.

Podejmując temat desek do prasowania, nawet nie byłam świadoma obszerności tego zagadnienia. Rozwój technologiczny dosięgnął nawet takie elementy codziennego, zwyczajowego życia rodzinnego. To dobra tendencja, zawsze bowiem korzystnym jest zyskanie cennego czasu, usprawnienie sobie porządkowych prac domowych, aby nadwyżkę czasu spożytkować na pasje i obcowanie z rodziną.