Asortyment gniazdek elektrycznych w sklepach

 

Sklepy elektryczne to specjalistyczne branżowe punkty usługowe, w których możemy nabyć artykuły elektryczne wykorzystywane w naszym domu jak i nie tylko. W moim tekście chciałem się skupić na mojej ostatniej przygodzie w kontakcie z tymi obiektami, która nastąpiła w momencie poszukiwania gniazdek elektrycznych jakie chciałem zamontować w swoim domu. Jako, że mój dom jest już w stanie surowym zabrałem się za jego wykończenie.

Poszukiwanie elektrycznych gniazdek w sklepach

gniazdka w sklepieJako, że w moim pięknym domu w chwili obecnej posiadam tylko białe ściany z wszechobecnymi dziurami przeznaczonymi na gniazdka elektryczne postanowiłem uzupełnić te braki i wybrać się na zakupy. Oczywiście, jako człowiek kompletnie nieznający tematu myślałem, że gniazdko elektryczne to tylko prosty biały element z dwoma dziurkami do którego wkłada się wtyczkę. Pozór pękł w momencie zapytania sprzedawcę o ten produkt. Na pytanie sprzedawcy:” jakiego gniazdka Pan poszukuje?” zostałem całkowicie wybity z tropu. I tutaj okazało się, że elektryczne gniazdka w sklepie, to dość duży zasób asortymentu, który odbiega daleko od mojej wizji prostego produktu. Pech chciał, że do sklepu zabrałem swoją żonę, której szeroka oferta sklepowa bardzo się spodobała. Gniazdka elektryczne występują w rozmaitej formie zarówno stylistycznej jak i w pełnym spektrum kolorów. Tak naprawdę można dzięki temu dopasować rodzaj gniazdka nie tylko do koloru ściany, ale także do charakteru pomieszczenia. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o stylizacje, ale również o ich funkcjonalność. Jako przykład przedstawię gniazdka w łazience, które działają w środowisku wilgotnym i w celach bezpieczeństwa powinno się stosować gniazdka izolowane ze specjalnymi hermetycznymi obudowami. Sprzedawca wspominał nawet o jakichś wytycznych technicznych tego typu gniazdek i konieczności takich stosowania, ale jak wspomniałem jestem laikiem i wierzę mu tylko na słowo. Żonie spodobała się natomiast strona stylistyczna wyboru gniazdek, gdyż już z góry założony wygląd pomieszczeń i kolory na ścianach pozwoliły jej na dopasowanie kolorów do każdego z nich. Niektóre pomieszczenia, które posiadamy były w stylizacji bardziej retro, co również nie stanowi problemy przy wyborze gniazdka w sklepie, ponieważ i w takiej formie są one sprzedawane.

Po spisaniu i podliczeniu rachunku zabraliśmy towar ze sobą w celu jego zamontowania. Osobiście zaskoczył mnie tak duża mnogość oferty gniazdek, ale wyszło to na plus zarówno dla naszego domu jak i dla mojej żony, która przy takim wyborze odnalazła swoją ukrytą osobowość fanki zakupów i bardzo szczęśliwa wróciła do domu.