Aromaty Capella – dodatek do żywności

 

Wiele producentów żywności stali poszukuje nowych metod oraz środków poprawiających wygląd i smak produktów. Ważne jest, by produkcja była wydajna i ekonomiczna. W wielu produktach spożywczych stosowane są różnego rodzaju aromaty, które poprawiają walory smakowe. Poprawiają one aromatyczność oraz smakowitość produktów.

Aromaty Capella mogą być stosowane na diecie

aromat capellaNajczęściej można je znaleźć w składzie napojów, jogurtów, słodyczy. Na rynku produktu występują w różnych wariantach smakowych, przez co produkt jest bardziej atrakcyjny dla konsumentów. Wybór aromatów spożywczych jest bardzo duży i ich liczba ciągle rośnie.Jednym z aromatów, który nie ma w składzie dodatków, jest aromat capella, rozpuszczalny w wodzie. Takie aromat nie zawiera cukru, tłuszczu, słodzików, konserwantów. Może być stosowany przez diabetyków, osoby będące na diecie. Produkt jest również przyjazny dla wegan i osób na diecie bezglutenowej. Aromaty marki Capella dobrze się sprawdzą do ciast, deser, kawy, herbaty.Dostępne są również naturalne aromaty spożywcze pochodzenia rodzinnego, mikrobiologiczne, zwierzęcego. Nie zawierają żadnych dodatków, jedna są droższe od tych syntetycznych. Do doprawiania potraw dobrze się sprawdzą świeże lub suszone zioła. Do ciast lub deserów można wykorzystać liście mięty, skórkę z pomarańczy lub cytryny, laskę wanilii. Naturalne ekstrakty mogą służyć na długo, jeśli są odpowiednio przechowywane. Jednak zanim sztuczne aromaty zostaną dopuszczone do spożycia, muszą zostać poddane ocenie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa najlepiej stosować niewielkie ilości sztucznych aromatów. Należy pamiętać, że produkt mający np. napis „o smaku cytrynowym” nie ma nic wspólnego z prawdziwym smakiem owoców.Każde aromaty spożywcze posiadają odpowiednie oznakowanie określone przez prawo. Producent nie może wprowadzić konsumentów błąd. Nie trzeba się obawiać aromatów spożywczych, ponieważ sporo z nich jest pochodzenia naturalnego, a syntetyczne aromaty muszą spełniać określone normy, zanim trafią do żywności. Jednak podczas wyboru produktów, najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem.

Nie można jednoznacznie przewidzieć skutków długofalowego stosowanie aromatów.Nie da się całkowicie wyeliminować aromatów z żywności. Jednak warto wybierać produkty o prostym składzie. Podczas zakupów warto dokładnie czytać etykiety produktów. W produktach przetworzonych można znaleźć najwięcej sztucznych dodatków. Najlepiej wybierać produkty żywności, które są podane jak w najmniejszym stopniu procesom przetworzenia.