Akcesoria do paznokci hybrydowych

 

Zabieg malowania paznokci towarzyszy płci pięknej od wielu lat. Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się odwiedzanie salonów kosmetycznych w celu wykonania manicure hybrydowego. Lakiery hybrydowe posiadają wiele zalet, dlatego są tak często wybieraną formą manicure. Do wykonania takie zabiegu wymagane są jednak specjalne akcesoria. Co trzeba posiadać, aby zrobić sobie paznokcie hybrydowe?

Jak wykonać profesjonalny manicure hybrydowy?

paznokcie hybrydowe akcesoriaWszystkie osoby, które chcą zacząć wykonywać manicure hybrydowy, muszą zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia. Jeśli chcemy zrobić sobie bądź komuś profesjonalne paznokcie hybrydowe akcesoria potrzebne nam na początek do takiej pracy to na przykład lampa emitująca światło ultrafioletowe, specjalne cążki czy podpórka pod ręce, aby praca nad czyimiś paznokciami była wygodniejsza. Absolutnie wymagane są także pilniki różnego rodzaju i, oczywiście, zestaw lakierów hybrydowych. Do wykonania podstawowego manicure hybrydowego wymagany jest zakup lakieru bazowego oraz tak zwanego topu. Wybór i ilość kolorów zależy od nas samych. Tak skompletowany zestaw to zupełne minimum, bez którego nie obejdzie się żadna początkująca kosmetyczka. Żeby prawidłowo wykonać manicure hybrydowy należy najpierw przygotować paznokcie do dalszych zabiegów. Usunięcie skórek, wypiłowanie ich oraz odtłuszczenie to zadania, które należy wykonać na początku. Następnie nakładana jest warstwa lakieru bazowego, którą utwardzamy wkładając ręce pod światło lampy UV. Każda kolejna warstwa lakieru musi zostać w ten sposób utwardzona. Gwarantuje to trwałość manicure nawet przez miesiąc. Ostatnia warstwa to top, który dodatkowo zabezpieczy lakier przez uszkodzeniami. Wraz z upływem czasu i rozwijaniem swoich umiejętności w malowaniu paznokci, można zainwestować w różnego rodzaju dodatkowe akcesoria, takie jak wzorniki, na których możemy zaprezentować kolor czy wzory, które potrafimy wykonać na paznokciu. Przydatne w robieniu wzorów i rysunków lakierami hybrydowymi są różnego rodzaju pędzelki, którymi nałożymy lakier bardzo precyzyjnie. Niesamowite efekty możemy uzyskać dzięki różnym pyłkom czy brokatom.

Manicure hybrydowy to bardzo trwała forma ozdabiania paznokci. Dzięki temu, że lakier taki potrafi utrzymać się na paznokciach przez okres nawet całego miesiąca, jest on bardzo popularnym wyborem wśród pań. Dzięki łatwej dostępności akcesoriów niezbędnych przy wykonywaniu takiego manicure każda kobieta może spróbować swoich sił i wykonać paznokcie hybrydowe samodzielnie.